Včelí med s pylem

Med s pylem také známý jako pylový med, je typ medu, který obsahuje částice pylu vpastované do medu. Včely získávají pyl z květů stromů a rostlin a ukládají jej do svých pláství.

Med s pylem má vynikající léčivé vlastnosti.

Nejprodávanější

Med s peľom, propolisom a materskou kašičkou | Medáreň
 
237 Kč
Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
Med s peľom, propolisom a materskou kašičkou | Medáreň
Obľúbené Odporúčame
237 Kč

Nový recept

Kód: 39

Med s pylem obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty, které posilují imunitní systém a pomáhají při léčbě různých onemocnění. Pyl obsahuje proteiny, kyselinu listovou a různé minerály, jako jsou železo, draslík a vápník. Tyto látky mají příznivý vliv na krevní oběh a zlepšují kvalitu spánku.

Vzhledem ke svým zdravotním výhodám se med s pylem často používá jako doplněk stravy a léčivý prostředek. Může se přidat do čaje, smoothies nebo se jednoduše konzumovat samostatně. Med s pylem se také používá v kosmetice jako přírodní zvlhčovač pleti a léčivý prostředek pro akné a ekzémy.

Je důležité si však uvědomit, že máte-li alergii na pyl, měli byste se vyvarovat konzumace medu s pylem. Navíc, pokud chcete získat všechny zdravotní výhody medu s pylem, měli byste si být jisti, že jde o kvalitní a čerstvý produkt od důvěryhodného včelaře.