Pastovaný med

Pastovaný med, známý také jako krémový med, je druh medu, který se vyrábí speciálním způsobem, kdy je med šlehaný resp. pastován, aby se z něj vytvořila jemná a krémová konzistence. Tento proces se často používá na medy, které mají hrubší nebo krystalizovanou konzistenci, aby se zajistilo, že med bude mít hladkou texturu a bude se snadno roztírat na chléb nebo na palačinky či lívance.

Nejprodávanější

Pastovaný med 950g - Medáreň 2
Pastovaný slunečnicový med 950g
Momentálně nedostupné
Kód: 3371
 
262 Kč
Pastovaný med 950g | Medáreň
Pastovaný květinový med 950g
Skladem (>5 ks)
Kód: 1879
 
262 Kč
Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem
Pastovaný med 950g | Medáreň
262 Kč

Pastový med z nektaru jarních květů

Kód: 1879
Pastovaný med 950g - Medáreň 2
Pastovaný slunečnicový med 950g
Momentálně nedostupné
262 Kč

Pasterizovaný med ze slunečnicového nektaru

Kód: 3371
 • Jedním z důvodů, proč se vyrábí pastovaný med, je aby se zabránilo tomu, aby se med krystalizoval. Krystalizace je přirozený proces, kdy se cukry v medu spojí do větších krystalů, které mohou být pro některé spotřebitele nepříjemné. Pastovaný med má však hladší a krémovou konzistenci.

  Výroba pastovaného medu obvykle trvá několik dní. Proces zahrnuje opakované míchání, pastování, šlehání medu, aby se zajistila rovnoměrná konzistence.

  Pastovaný med může být vyroben z různých druhů medů, které mají své charakteristické chutě a vůně. Některé z nejoblíbenějších druhů pastovaného medu jsou například květinový med a slunečnicový med.

  Pastovaný med se považuje za zdravější alternativu k běžným sladidlům, protože obsahuje méně fruktózy a glukózy než cukr. Obsahuje také antioxidanty, vitamíny a minerály, které mohou být prospěšné pro zdraví.

  Pastovaný med může být lepší volbou pro spotřebitele, kteří se snaží zlepšit svoji stravu a zdraví.

  Protože pastovaný med má krémovou a jemnou konzistenci, je také snazší pro smíchání s jinými potravinami než běžný včelí med. To z něj činí skvělou volbu pro sladké dezerty nebo jako přísadu do různých receptů.

  Více se o pastovaném medu dozvíte v našem článku: Jaký je to pastovaný med?