Podložka varroa monitoring

Neohodnoceno
Podložka pro sledování varroázy je mechanické zařízení, které se používá k zachycení mšice a roztočů během zimního klidu.
 
Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: 3570
25 Kč
Podložka varroa monitoring
Neohodnoceno
Čtyři generace včelařů
Čtyři generace včelařů
Čtyři generace včelařů
Kamenný obchod
Kamenný obchod
Piesočná 35, Bratislava, SR

Rádi bychom vám představilipodložka pro sledování varroázykterý je mechanickým nástrojem pro sledování Varroa destructor během zimního spánku včelstev. V současné době je používání této podložky nezbytné, protože roztoči Varroa destructor se stali rozšířenými parazity včel.

Podložka pro sledování varroázy se umisťuje do úlu, konkrétně na jeho dno nebo spodní část.Jejím úkolem je zachytit melivii a klíšťatakteré v zimním období vypadávají ze včelích rámků. Včelař tak může sledovat množství spadlých roztočů nejen při ústupu včelstva na podzim a na jaře, ale i v průběhu celé zimy, aby mohl diagnostikovat přítomnost a rozsah napadení roztoči.

Podložka je vyrobena z vysoce kvalitního materiálu a měří 44,2 x 37 cm. Je lehký a snadno se instaluje do úlu. Po vložení podložky do úlu se včelař může soustředit na sledování gradientu roztočů a zaznamenávat tyto údaje do speciální tabulky, která je součástí podložky. Tyto záznamy pomáhají včelaři získat přehled o průběhu infekce roztoči ve včelstvu a přijmout nezbytná opatření k léčbě a ochraně včelstva.

Monitorovací podložka Varroa jedůležitý nástroj pro včelaře v boji proti Varroa destructor. Jedná se o jednoduchý a účinný nástroj, který jim umožňuje sledovat a kontrolovat infekci roztoči včelích parazitů.

Podložka pro sledování varroázy jenavržený tak, aby včelaři poskytl spolehlivé informace o úrovni infekce Varroa destructor ve včelstvu. Jedná se o mechanické zařízení, které zachycuje spadlé roztoče a mšice a umožňuje včelaři zaznamenat a vyhodnotit jejich množství.

Po instalaci podložky do úlu a průběžném sběru dat o spadlých roztočích,může včelař vypočítat průměrný denní gradient roztočů za sledované období. Tyto údaje slouží k posouzení zdravotního stavu včelstev a účinnosti opatření proti Varroa destructor.

Podložka pro sledování varroázy je navržena tak, aby ji bylo možné snadno instalovat do různých typů úlů. Její rozměry 44,2 x 37 cm poskytují dostatečnou plochu pro zachycení spadlých roztočů. Díky své konstrukci umožňuje snadné čištění a opětovné použití.

Tato pomůcka je pro včelaře nezbytná, protože roztoč Varroa destructor je jedním z nejvážnějších problémů současného včelařství. Infekce tímto parazitem může způsobit vážné poškození včelstva a snížit produkci medu. Pomocí podložky pro sledování varroázy může včelař rychle a účinně sledovat infekci, přijmout potřebná opatření a ochránit své včelstvo.

Podložka pro sledování varroázy je praktickým nástrojem, který včelařiumožňuje aktivní sledování a řízení infekce Varroa destructor. S jeho pomocí mohou včelaři včas reagovat na výskyt tohoto parazita a přijmout nezbytná opatření k ochraně svých včelstev.

Výhodou podložky pro sledování varroázy je jejísnadná instalace a použití. Nasazení do úlu je poměrně rychlé a nevyžaduje žádné speciální nástroje. Stačí jej umístit na výsuvnou zásuvku pod spodní síto nebo zakrýt dvojitou plastovou síťkou a vložit do substrátu. Tímto způsobem je podložka připravena zachytit spadlá klíšťata.

Po několika dnech sledování gradientu je možné vyhodnotit množství spadlých klíšťat a zaznamenat údaje do tabulky. Průměrný denní gradient roztočů se vypočítá podle vzorce uvedeného na podložce. Tímto způsobem může včelař sledovat vývoj infekce Varroa destructor ve svých včelstvech a přijmout vhodná opatření pro léčbu a prevenci.

Podložka pro sledování varroázy je lehká a kompaktní, takže se s ní snadno manipuluje a skladuje. Je vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, který je odolný vůči povětrnostním vlivům a opotřebení. Přibližná hmotnost podložky je pouhých 0,05 kg, což ji činí praktickou a snadno přenosnou.

Včelaři, kteří pravidelně sledují počet spadlých roztočů a vývoj infekce Varroa destructor, mají lepší přehled o zdravotním stavu svých včelstev.Tímto způsobem mohou účinně a včas reagovat na problém Varroa destructor a ochránit své včely před vážnými následky infekce.

Podložka pro sledování varroázy je užitečným nástrojem včelařů v boji proti Varroa destructor. Pomáhá jim identifikovat a sledovat množství spadlých roztočů, což je pro zdraví a prosperitu včelstev zásadní.Pravidelným používáním této podložky mohou včelaři zajistit dlouhodobou ochranu svých včel a zlepšit celkový zdravotní stav svých včelstev.

 

Podobné produkty

Lapač rojov na palicu, BEE
800 Kč

Lapač rojů BEE pro zjednodušené manuální odchycení rojů ve výškách.      

Kód: 2984
Odviečkovacia vidlička rovné ihly
87 Kč

Odstraňování závitů z přímých jehel vidlic

Kód: 2886
Výklz s medzidnom ČCHS
725 Kč

Používá se k odstavení včel od včelstva před sklizní medu.

Kód: 2602
Lupa čelovka so svetlom, BEE
437 Kč

Lupa na čelo se světlem je užitečná pomůcka pro chovatele matek při přelarvování.    

Kód: 3016
Sada pre začínajúceho včelára so včelárskymi potrebami
27 500 Kč

Vhodné pro začínající včelaře

Kód: 5/20
Hustomer na meranie vody v mede MEDAREN
300 Kč

Hustoměr pro měření obsahu vody v medu slouží k měření obsahu vody v tekutém medu v procentech.    

Kód: 3422
Zariadenie na plnenie medu MEDAREN
31 930 Kč
35 475 Kč (–9 %)

Multifunkční zařízení se stojanem pro dávkování a plnění tekutého nebo pastovitého medu.        

Kód: 3640
klietka skolkovacia zander MEDAREN
62 Kč

Školkovací klec ZANDER je pomůcka sloužící k chovu matek....

Kód: 3557