Aplikace včelího jedu - tradiční lidová metoda

Lidoví léčitelé od nepaměti léčili své pacienty kousnutím včelou. Proto i lékaři z mnoha zemí začaly uplatňovat tuto metodu léčení v případě těžkých případů revmatismu.

Technika léčení tímto způsobem je velmi jednoduchá.

Lékař obvykle chytí včelu za křídla a přiloží ji na postižené místo. Včela téměř vždy okamžitě píchne. Druhý vpich udělají o 24 hodin ve vzdálenosti od 4 do 8 cm od místa prvního vpichu.

Na aplikaci včelího jedu se využívá stejné místo na těle jako při zavádění léčivých látek prostřednictvím injekčních stříkaček, a to vnitřní část paže nebo kyčle.

Průběh léčení včelím jedem

První den se pacient podrobí uštknutí jednou včelou, druhý den dvěma, třetí den třemi a tak dále až do desátého dne, během nich absolvuje 55 štípnutí. Následuje přestávka 3-4 dny a potom každý den štípnutí. Během tohoto druhého období léčby (trvá 1,5 měsíce) musí pacient absolvovat až 150 uštknutí včelou a celkem za obě období 200 štípnutí včelami.

Následně dostane pacient dva týdny odpočinku od uštknutí a dříve než se podrobí další léčbě - třetí fázi léčby, zjistí se, zda je vůbec nutná, což bývá velmi zřídka. Při onemocnění periferní nervové soustavy (neuralgie, záněty nervů a jiné), revma a revmatoidní artritidy se doporučuje kombinované léčení včelím jedem a mateří kašičkou. Díky této kombinaci se efekt léčby značně zesílí a zvyšuje se obranyschopnost organismu.

Autor článku: Milan Kozický

Právě jste přečetli autorský text, při jakékoliv reprodukcí tohoto článku použijte link s odkazem na tento článek nebo požádejte autora článku o možnost zveřejnění.