Netradiční včelí produkty

plast_280

Znáte trubčie mléko? Víte jak se získává chitin a čemu slouží? Víte co je larva zavíječi voskovaného?

Pro někoho jsou netradičními včelími produkty i propolis, včelí pyl, včelí jed či mateří kašička, no zde bych rád zmínil takové včelí produkty, které ani mnozí včelaři neznají.

Trubčí mléko

Trubčí mléko se využívalo už ve starověké Číně. Doporučuje se zejména pro muže, má podobné složení jako mateří kašička, jen v trubčom mléce je mnohem více testosteronu. Používá se pro zlepšení plodnosti, sexuálního, mentálního a fyzického výkonu. Trubčie mléko zvyšuje počet spermií a u žen obnovuje funkci vaječníků. Získává se z trubčích larev, když má vajíčko asi 10 dní, tedy těsně před zavíčkovaním.

Má tolik bílkovin jako maso nebo houby.

Chitín

Dalším netradičním produktem je Chitín, který se nachází v tělíčku mrtvých včel. Chitin se používá na různé mastičky a tinktury. Účinná látka chitosan  antibakteriální účinky, protizánětlivé vlastnosti, urychluje hojení ran a používá se i v kosmetice, zabraňuje vzniku choroboplodných zárodků. Díky chitinu se z těla vylučují těžké kovy.

Chitin stabilizuje krevní tlak, zvyšuje imunutu, normalizuje krevní srážlivost, zabraňuje vzniku rakoviny tlustého střeva. Rovněž urychluje hojení ran a působí jako prevence proti krvácení, na popáleniny, v kosmetice na omlazení pleti, na hubnutí.

Larva zavíječi voskovaného

Včelařům důvěrně známá larva zavíječi voskovaného se využívá při léčbě tuberkulózy, bronchitidě, léčbě plísňového onemocnění plic, střev a ledvin. Larva zavíječi voskovaného má antivirové a antibakteriální vlastnosti. Tinktura z larev zavíječi voskovaného obsahuje serin, který zabraňuje tvorbě a růstu jizev.

Díky tinktuře z larev zavíječi voskovaného se zlepšuje krevní obraz. Tinktura má ochranný vliv na dýchací systém.

Včelí záření

Včelí záření není vědecky ověřeno, proto se mu detailně věnovat nebudu. Někteří včelaři tvrdí, že pokud jsme při včelách asi 20 minut, díky včelímu záření včelky už na nás neútočí. Jiný včelaři tvrdí, že pokud položíme na včelí úl vodu ve skleněné láhve, tak taková voda vydrží déle a nepokazí se. Tvrdí, že taková voda je proti cholesterolu a měly by ji pít cukrovkáři.

Nenašel jsem k tomu žádné odborné publikace ani v Čechách a na Slovensku a ani inde v zahraničí, proto pokud máte o včelím záření více informací než já, budu rád pokud mě kontaktujete.

Dýchání včelího / úlového vzduchu

Na téma dýchání včelího vzduchu připravuji zvláštní článek. Plánuji ho zveřejnit již brzy.